Festival promarněných šancí v Kralupech s vítězným koncem

08.10.2017 13:04

BK Kralupy Junior - DBaK 48:55 (14:11, 20:20, 38:38)

V sobotu jsme zavítali do Kralup s notně omlazenou sestavou, a jestli chtěly hráčky vyzkoušet odolnost trenéra, tak se jim to povedlo. I přesto, že jsme si řekli, že tentokrát začátek neprospíme na hřišti, nestalo se a brzy jsme prohrávali 9:0. Asi to potřebujeme k tomu, abychom začali konečně hrát. Muselo dojít zejména ke zlepšení obrany, kterou s chutí hrající soupeř procházel jako nůž máslem a jednoduše skóroval. Následně jsme hlavně v obraně fungovali jako kolektiv, omezili jsme na minimum průniky soupeřek pod koš a nutili jsme je střílet z delší vzdálenosti s nižší úspěšností. Ta byla ovšem i na naší straně a výsledkem bylo poločasové ohromující skóre 20:20. Takže plni energie jsme vkročili do druhé půle, ale ouha opět se opakoval začátek zápasu. Laxní přístup ke všemu co se dělo na hřišti, takže jsme celou třetí čtvrtinu dotahovali, což se nám nakonec povedlo. Jen pro představu za třetí čtvrtinu padlo téměř tolik bodů co za první poločas. V poslední čtvrtině pokračoval boj o každý míč a každý bod. Celý zápas pak výsledkově zlomil šílený nájezd se zakončením z hranice šestky. Pak se povedlo několi kstřel z dálky a trestné hody a bylo už jenom potřeba zápas v klidu dohrát. To se povedlo a mi se štěstím vyhráli. Bylo to vydřené a o to cennějšá vítězství. Když se nedaří v útoku, musíme zabrat o to více v obraně. Zároveň by nám pomohlo více klidu nejen při zakončení, ale i v krizových okamžicích zápasu. Toto je víceméně o vyhranosti a zkušenostech jednotlivých hráček. Bohužel se při sportu stávají i nepříjemnosti a u nás to odnesla Vendy zlomeninou na ruce. Přejeme Vendy co nejrychlejší uzdravení a doufáme, že to bylo poslední vážnější zranění letošní sezóny. Díky v neposlední řadě patří rodičů za dopravu a podporu hráček při zápase. Moc si toho ceníme. Na závěr jako vždy jsou k dispozici statistiky.