Dramatické vítězné západočeské derby

21.11.2017 14:51

DBaK - BK Klatovy 81:65 (11:20, 38:29, 62:44)

Očekával se pohledný dorostenecký basketbal a myslím, že se to naplnilo. Začátek byl pro nás jako horor. Po třech minutách 0:10. Pak jsme trochu začali hrát a ještě z toho vydolovali přijatelný výsledek po první čtvrtině. Ve druhé čtvrtině bylo třeba hodně zlepšit obranu a to se nám určitě povedlo. Lze jednoznačně říci, že druhá čtvrtina výsledkově zlomila zápas. Ovšem i nadále velmi motivovaný soupeř hrál rychle v útoku, agrsivně nás napadal při rozehrávce, což nám občas činilo potíže i když bychom s tím měli umět poradit. Naštěstí jsme si mezitím vybudovali dostatečný náskok a tyto malé epizody výpadků koncentrace nás tolik neovlivnily. Standardně nás držela nad vodou výborná střelba z dálky. V druhém poločase to zase byl víceméně vyrovnaný souboj se šťastným koncem pro nás. Statistiky jsou zde.

BK Klatovy - DBaK 67:73 (6:15, 32:30, 53:58)

Tak tohle byl opravdu souboj do posledního dechu, kde nakonec vyhrál ten šťastnější. Tentokrát to byl lepší začátek pro nás a po první čtvrtině +9 pro nás. Ale pak už asi s uspokojením, že to půjde samo jsme byli nadšeně hrajícím soupeřem posazeni zpět na tvrdou zem. A vzpamatovávali jsme se z toho až do půlky třetí čtvrtiny. Ke konci čtvrtiny se nám v bouřlivém prostředí podařilo otočit skóre a to jsme si dokázali udržet až do konce zápasu. Bylo vidět na našich nejvytíženějších hráčkách velká únava po náročném víkendu, ale i přesto se vyburcovali a hrály až do konce. Nutno poznamenat, že soupeř nás velmi potrápil a tentokrát opravdu vyhrál šťastnější tým. Tyto dvě výhry nám vytvořily velmi dobré podmínky do zbytku soutěže. Statistiky zde.