výsledky

18.12.2018 21:31

16.12.2018

HB Basket Praha - DBaK  47:62 (5:18, 16:32, 30:44)

K poslednímu zápasu základní části žákovské ligy jsme odjížděli s vědomím, že v případě výhry si zajistíme postup do extraligy. Naštěstí se tím holky nenechaly svázat a do utkání jsme vstoupili dobře. Dobrou obranou, doskokem a následnými rychlými protiútoky jsme se dostali do vedení, které jsme si po celý zápas hlídaly. Takže extraligo vítej! :)

2.12. 2018

DBaK - BK Klatovy  84:31 (16:10, 40:19, 60:25)

Po pomalejším rozjezdu jsme se dostali do tempa a postupně navyšovali skóre, nutno říci za pomoci soupeře, který nám tentokrát nekladl ani moc velký odpor a cestu k vítězství nám značně usnadnil.

1.12. 2018

DBaK - BK Strakonice  48:40 (14:9, 30:18, 36:28)

Bojovné utkání, kde dominovala obrana nad útokem a proto nepadlo ani příliš bodů. Na začátku zápasu se nám povedlo trochu odskočit a mírný náskok si udržovat až do konce. Ubojované vítězství.

18.11. 2018

DBaK - Basket Slovanka  71:45 (22:9, 36:21, 57:35)

V prvním kole jsme v Praze prohráli o 30 bodů, a tak jsme i nyní očekávali těžký zápas. Soupeř působil unaveným dojmem, a tak jsme toho využili a snažili jsme se udržovat celý zápas v tempu. Povedlo se nám i ubránit klíčové hráčky soupeře a dovést tak zápas do vítězného konce.

17.11. 2018

DBaK - Basket Slovanka "B"  129:30 (35:1, 77:6, 105:20)

Mladší soupeř v soutěži teprve sbírá zkušenosti a ani tentokrát nás příliš neprověřil.

19.10.2018

DBaK - HB Basket Praha  61:38 (23:6, 28:20, 47:32)

Do zápasu jsme vstoupily skvěle, dařilo se v útoku i v obraně a dařily se nám i rychlé protiútoky, ze kterých jsme dávaly lehké koše. Ve druhé čtvrtině jsme trochu polevily a soupeř se dotáhl na 8 bodů. Naštěstí jsme se ve 3.čtvrtině vrátily ke stejné hře jako na začátku zápasu a díky rychlým protiútokům, hře 1 na 1 a hlavně doskoku pod oběma koši, jsme si výhru pohlídaly.

7.10.2018

BK Strakonice - DBaK   45:55 (4:13, 10:21, 34:39)

Začátek zápasu nám vyšel velmi dobře, v obraně jsme si výborně pomáhaly a nedovolily soupeři jednoduchá zakončení. V útoku jsme se snažily hrát protiútok a 1 na 1, kdy nás soupeř zastavoval hlavně za pomoci faulů a my si především díky trestným hodům udržovali náskok. Ve druhém poločase jsme ovšem polevily, Strakonice dotáhly a začala bitva o každý míč. Bojovalo se na obou stranách a opět nás zachránily trestné hody a pár ztrát soupeře, které se nám povedlo potrestat.

6.10.2018

BK Klatovy - DBaK   38:69 (18:13, 25:25, 29:47)

První poločas zápasu jsme hrály na to, kdo nedá víc vyložených šancí a hrál se z obou stran vyrovnaný basketbal. Teprve na začátku druhého poločasu jsme přitlačily na soupeře v obraně, povedlo se nám získat pár míčů a z toho dát jednoduché koše z protiútoku. Tím jsme se zklidnily a dostaly jsme se postupně k tomu, co chceme hrát a skóre jsme postupně navyšovaly.

23.9.2018

BASKET SLOVANKA "B" - DBAK   15:109 (7:24, 12:49, 13:83)

Proti mladšímu a méně zkušenému soupeři jsme si s chutí zaběhaly a zastřílely. Příležitost dostaly všechny hráčky z lavičky a aspoň trochu jsme si spravily chuť po sobotní porážce.

22.9.2018

BASKET SLOVANKA - DBaK   74:44 (19:14, 29:22, 51:32)

K našemu prvnímu ligovému utkání jsme se vydaly vlakem do Prahy, kde nás čekal zápas s týmem Slovanky Praha. Začátek zápasu nám trochu utekl, holky byly myšlenkama zřejmě ještě na nádraží ;) Rychlými protiútoky jsme se vrátily do hry a zase bylo o co hrát. Náš výkon byl bohužel jako na houpačce, chvíli jsme hrály dobře, chvíli tragicky. Během minuty jsme byly schopné udělat 5 ztrát, což samozřejmě takhle zkušený soupeř trestal. Do toho nám přibývaly problémy s fauly, kdy na nás byli rozhodčí občas až moc přísní (konečný počet faulů 26:9 v náš neprospěch hovoří za vše). Zápas jsme si ale nakonec prohrály sami zbytečnými chybami v útoku a velkým množstvím ztrát.